Sağlık

Yüz Felci Durumunda Yapılması Gerekenler – Neler İyi Gelir

Eğer kişi böyle bir durum ile karşıya karşıya kaldı ise, Yüzdeki kasların eski fonksiyonlarını kazanması için bir takım çalışmalar yapılabilir. Bunlardan en etkili yöntemlerden birisi Fizik Tedavidir. Ancak bilinmesi gerekenlerden bir tanesi ise Fizik Tedavinin tek başına bir çözüm yöntemi olmamasıdır. Sadece Yüzdeki kaslarda meydana gelen hasarları eski fonksiyonlarını kazandırmak için gereken tedavi şekillerinden bir tanesidir.

Yüz felci geçiren bir kişiye Fizyoterapistler tarafından Elektro Terapi uygulanarak kasların tek tek çalışması sağlanabilir. Ancak kişinin Evdede uygulayabileceği basit Fizik tedavi Egzersizleri vardır.

1.Kaşları Yukarıya Kaldırmak

2.Birine kızarmışcasına kaşları çatmak

3.Gözleri sıkıca yummak

4.Burun deliklerini iyice açmak

5.Dudakları bir yere üflermişcesine büzmek

6.Dişleri göstermeden gülümsemek

7.Dişleri göstererek gülümsemek

Her Egzersiz 10 saniyelik zaman süreci ile uygulanır. Ve 5 / 10 kez Tekrar edilebilir.

YÜZ FELCİNDE EVDE FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYONU HİZMETİNDEN FAYDALANABİLİR, UZMAN FİZYOTERAPİSTLERİN YARDIMI İLE SAĞLIĞINIZA DAHA HIZLI BİR ŞEKİLDE KAVUŞABİLİRSİNİZ.

EVDE FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYONU HİZMETİ ALMAK İÇİN:

http://www.onlinefizyoterapi.com/evde-fizik-tedavi/

Daha Fazla Göster

emurayden

Merhaba Ben Önder Karakış, Aslen Antalya' lıyım, Sofya Milli Spor Akademisinde Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyonu bölümünde okuyorum. Ayrıca Teknoloji, Eğitim, Sağlık Ve Android üzerine Özgün makaleler yazıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen ve İletişime geçmek isteyen kişiler Hakkımda Ve İletişim' den ayrıntılı bilgi alabilirler...

Alakalı Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close