Teknoloji

Xiaomi Mi 7 ve Mi 6X ‘ in Görüntüleri Sızdırıldı !!!

Son zamanlarda akıllı telefon piyasasında adından sıkça söz ettiren Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi ‘nin piyasaya sürmeyi planladığı iki yeni modeliyle ilgili gün geçtikçe yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. Yapılan açıklamada Xiaomi ‘nin piyasaya sürmeyi planladığı modeller olan ”Mi 6X ve Mi 7” ile ilgili geniş bilgilere yer veriliyor.

İlk olarak modellerden söz edecek olursak, Xiaomi Mi 6X, Temmuz 2017’de piyasaya sürülen Mi 5X ‘in halefi konumunda bulunuyor. Bir diğer model Xiaomi Mi 7 ‘nin ise MWC 2018 ‘de piyasaya sürülecek olan bir sonraki amiral gemisi olması bekleniyor. Xiaomi Mi 7 ile ilgili bir çok söylenti ortaya çıkarken en son çıkan sızıntı cihazın arka kasasının görüntüsü oldu. Sızdırılan görüntüden bahsedecek olursak, cihazın arka kasasında, LED flaşla birlikte yatay olarak hizalanan bir çift kamera sensörü bulunuyor. İşin ilginç olan tarafı ise, sızdırılan bilgilerde cihazın kablosuz şarj teknolojisine de sahip olacağının yer alması oldu. 

 

 

Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde Xiaomi Mi 7 ‘nin ön yüzünü gösteren başka bir görüntü daha sızdırıldı. Her iki sızıntı da, Mi 7 ‘nin arka kasada geleneksel bir parmak izi tarayıcısına sahip olacağını bize gösteriyor. Ayrıca Xiaomi Mi 7 ‘nin sızdırılan ön kasasındaki çerçeveler bize Mi Mix 2 ‘nin tasarımını anımsatıyor.

Cihazların teknik özelliklerinden bahsedecek olursak; Xiaomi daha önce, Mi 7 ‘nin Qualcomm ‘un Snapdragon 845 (işlemcisini) SoC ‘yi kullanan ilk akıllı telefonu olacağını bizlere açıklamıştı. Bu bilgi Xiaomi ‘nin resmi ağzından duyduğumuz ilk bilgi oluyor. Bundan sonraki özellikler ise yayınlanan raporlar ve iddialar üzerine kuruluyor. Yayınlanan raporlar sızdırılan görüntülerin aksine, modelin ekran yüz tanıma sistemine sahip olacağı ve geleneksel olarak kullanılan parmak izi okuyucusundan vazgeçeceğini iddia etti. Ayrıca yayınlanan bazı raporlar Xiaomi Mi 7 ‘de 6 inç çerçevesiz 18: 9 OLED ekranının bulunduğunu iddia etti.

Bu arada, Xiaomi Mi 6X ‘e ait olduğu iddia edilen bir arka kapak resmi Çinli bir mikroblog web sitesi olan Weibo ‘da sızdırıldı. Sızıntıyı teyit eden Slashleaks, uçtan uca ekran ve dikey çift kamera sensörlerini (Bizlere iPhone 8 ve iPhone X ‘i hatırlatıyor) gösteren Mi 6X ‘in  görüntülerini yayınladı. Weibo ‘da sızdırılan bir başka görüntü ise, Mi 6X ‘in arka kapağını bizlere göstermiş oldu.

Bu arada, arka panelin ortasında, parmak izi tarayıcısı için ayrılan dairesel bir delik var. Ayrıca ön yüzü gösteren resimler, Mi 6X ‘in en-boy oranı 18: 9 olan Full ekran bir tasarıma sahip olabileceğini bizlere gösteriyor. Mi A1 ‘in Mi 5X olarak yeniden adlandırılmasının ardından Mi 6X, muhtemelen bazı ülkelerde Mi A2 olarak piyasaya sürülebilir. Xiaomi, MWC 2018 fuarında cihazlarının yer alacağını şimdiden doğrularken, Mi 7 modeli ise şirketin gelmiş geçmiş en büyük lansmanı olabilir. 

Daha Fazla Göster

Alakalı Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close