Teknoloji

Xiaomi, kendi Face ID ‘si Üzerinde Çalışıyor!!!

Son zamanlarda artan çentik tasarımı, bütün akıllı telefonlarda sıkça kullanılmaya başlandı. Ancak bazı Teknoloji Şirketleri bu çentikleri sadece görüntü için kullanmıyor.

Çinli Teknoloji devi Xiaomi ‘nin piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni amiral gemisini olan Mi 7 ‘nin  çentik tasarımının sadece görüntü için olmadığı, çentiğin içerisine konumlandırılmış Apple ‘ın Face ID teknolojisine benzer bir Teknoloji olan Xbox kinect modülü kullanılacağı iddia edildi. Kısaca Apple ‘ın Face ID teknolojisinden bahsedecek olursak; Face ID, yüzünüzü kullanarak telefonunuzun kilidini açmak için bir nokta projektörü ve bir kızılötesi kamera kullanır. Aşağıdaki görüntüde, Xiaomi ‘nin iddia edildiği gibi kullanmayı planladığı yeni çentik tasarımının görüntüsü bulunuyor.

İşte bu da Apple ‘ın Çentik tasarımı

Yayınlanan görüntüler, iPhone X ‘de kullanılan büyük bir çentik gibi Xiaomi Mi 7 ‘ninde oldukça büyük bir çentik kullandığını bizlere gösteriyor. Boyutları, içerdiği ayrıntılı teknoloji sayesinde oldukça büyük olan bu çentik teknolojisi diğer yüz tanıma teknolojisine sahip olan diğer telefonlardan oldukça farklılık gösteriyor. Yüz tarama özelliğine sahip hemen hemen tüm akıllı telefonlarda, yalnızca ön taraftaki kameraya güveniyor. Ancak Xiaomi’nin bu teknolojiyi kullanmasının bazı sorunlarda ortaya çıkardığından kısaca bahsetmek lazım; bildiğimiz üzere Xiaomi Mi 7 23 Mayıs ‘ta piyasaya sürülecekti ancak Xiaomi Mi 7 ‘nin Face ID ‘sinde yaşanan bir arıza akıllı telefonun çıkış tarihinin gecikmesine neden oldu. Önümüzdeki günlerde Xiaomi tarafından yapılacak açıklama ile akıllı telefonun ne zaman piyasaya sürüleceği ile ilgili bilgi sahibi olabiliriz.

Daha Fazla Göster

Alakalı Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close