Son 1 2 senedir her forumda yada internet sitesinde tartışma haline gelen Fizyoterapist Maaşları hakkında birkaç birşey söylemek istedim.

fizyoterapist

Bütün Türkiye’ de her sorun halledilmiş, Sanki tek problem fizyoterapistler çok maaş alıyormuş gibi sürekli bunun tartışması yapılıyor. Günümüz Türkiye’ sinde En alt kademe memur 2000 TL devlette maaş alırken, yada bir Polisin 2000 TL üzerinde aylık geliri varken, Ağır bir lisans eğitiminden geçen fizyoterapistin aldığı maaş göze batıyor.

En büyük rahatsızlık duyduğum konu ise etrafımda okuduğum bölümü söylediğimde insanların Fizyoterapistlerin çok maaş aldığını söylemesi. Türkiye şartlarında aylık ortalama 3000-5000 TL’ lik bir gelirle çok zengin olan birisine rastlamış değilim şu ana kadar.

Ayrıca bu meslek para için yapılacak bir meslek değildir. Misal olarak protez ayak takılmış ve uzun zaman rehabilitasyon uygulanmış bir hastanın dengede kaldığında rehabilitasyon sürecinde kendisine yardımcı olan fizyoterapiste bir gülümsemesi anlatılamayacak bir mutluluktur.

Ayrıca ne tür bir meslek olursa olsun, Kişi kendini geliştirmiş ve tecrübe kazanmış ise, En iyi şartlarda çalışması ve güzel paralar kazanması en doğal hakkıdır. Bu her meslekte böyledir…

3 YORUMLAR

  1. Türkiyede aldıkları maaş çok az o kadar ağır eğitimlerden geçiyorlar 4 yıllık üstüne anatomi dersi hele adamı öldürüyor. yurtdışında okuyun mavi diplomanızı alın Kanada yapın TL olarak 2014 göre 8.896 Tl Maaş alıyorlar kanada’da.
    Makedonya eğitim süresi 3 yıl mavi diplomanızı alın koşun kanadaya (:

    • ben şu an makedonya da ftr okumak için gitmeyi duşunmekteyım diploması YÖK tarafından tanınmakta mı .yoksa buda ftr teknikerımı sayılmakta bilginiz varmı tsk.0505 542 5712

CEVAP VER