Android Sorunları

Telefonun İmei Numarası Silinenler – Samsung Galaxy Cihazlar – Nasıl Düzeltilir

Bugünde imei numarası silinen arkadaşlar için birkaç çözüm yolundan bahsetmek istiyorum. Genelde Samsung Galaxy cihazlarda yaşanan ve oldukça can sıkıcı birdurum ve bu durumun içinden nasıl çıkarız.

Eğer ki cihazınız birgün sizlere arama yapmaya çalıştığınızda Ağda kayıtlı değil hatası verdiyse ve *#06# yaptığınızda imei numarası null/null yada cihazın arka kapağından farklı bir numara gösteriyse yolunda gitmeyen bir durum var demektir. Galaxy S3 Ve Galaxy S4 cihazımda bu iki durumu yaşadım,Ve bu durumun üstesinden nasıl geldim sizlerle paylaşayım.

Bu durumun üstesinden gelmek için cihazınıza Odin üzerinden cihazınızdaki Android sürümüne ve Roma uygun Modem ve Kernel atmanız gerekiyor. Sonrasında ise bu patch leri cihazınıza flaşlayarak bu sıkıntının üzerinden gelebilirsiniz, Ağda Kayıtlı değil sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Eğer ki cihazınız İmei numarasını NULL/NULL olarak görüyorsa Kies üzerinden Emergency Modu üzerinden Cihazınıza Resmi en son sürüm Android güncellemesini yükleyin, Cihazınızdaki en son yüklü imeinin geri geldiğini göreceksiniz.

Sonrasında ise bu işlemi yaptınız, Ve imei sorununuz düzeldi ancak Ağda kayıtlı değil hatasını almaya devam ediyorsunuz, Galaxy S3 cihazınıza S4 Revolution Romunu Yükledikten Sonra;

MODEM PATCH İNDİR

KERNEL PATCH İNDİR

s4 revolution rom indir

MODEM PATCH VE KERNEL PATCH I ROMU YÜKLEDİKTEN SONRA ODİN ÜZERİNDEN FLAŞLAMANIZ GEREKMEKTEDİR…

Yukarıdaki dosyaları ODIN üzerinden PDA bölümünden flaşlayın. Sisteminizin Android 4.3 olmasına dikkat edin.

Daha Fazla Göster

emurayden

Merhaba Ben Önder Karakış, Aslen Antalya' lıyım, Sofya Milli Spor Akademisinde Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyonu bölümünde okuyorum. Ayrıca Teknoloji, Eğitim, Sağlık Ve Android üzerine Özgün makaleler yazıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen ve İletişime geçmek isteyen kişiler Hakkımda Ve İletişim' den ayrıntılı bilgi alabilirler...

Alakalı Haberler

1 thought on “Telefonun İmei Numarası Silinenler – Samsung Galaxy Cihazlar – Nasıl Düzeltilir”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close