Teknoloji

Samsung Galaxy S9, Android 9.0 P ile Geliyor !!!

Samsung Galaxy S9 gibi bir amiral gemisinin özellikleri kadar işletim sistemi de bir o kadar iyi olmalıdır. Neyse ki, kısa bir süre önce keşfedilen Project Treble desteği, Samsung Galaxy S9 ‘un piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Android P (Android 9.0) işletim sistemine geçiş yapabilmesine olanak sağlayacak gibi görünüyor. Bilmeyenler için Project Treble desteğinden kısaca bahsedecek olursak; Project Treble cihazların güncellemelerini daha hızlı almalarına olanak sağlayan bir tür yazılım türüdür.

Bazen, eski Android telefonlar eskimiş sistemleri yüzünden geride kalıyor. Bu tür cihazların sahipleri yenilenen Android sürümlerindeki tanıtılan özellikleri cihazlarında görmek istiyorlar. İşte Project Treble desteği tam olarak da bu işe yarıyor. Tabi ki Project Treble desteği, bundan sonraki modellerde olacak. Daha eski modeller için henüz böyle bir planı yok Samsung ‘un… Samsung ‘un Project Treble desteğini bu kadar önemsemesinin altından yatan en büyük nedenlerden birisi de şüphesiz Samsung Galaxy S8 ‘in Android 8.0 Oreo ‘yu beklenenden daha geç alması oldu. Samsung Galaxy S8 kullanıcıları cihazlarında ısrarla görmek istedikleri Android 8.0 Oreo ‘yu bir türlü alamayınca şikayetler artmaya başlamıştı.

Samsung, Android P ile piyasaya sürelecek olan ilk model olan Google Pixel 3 ‘e gerçek bir rakip olmak istiyorsa, en azından Project Treble desteğini kullanarak Android P ‘yi kullanıcılara beklenenden daha erken sunabilir. Samsung Galaxy S9 ‘da Project Treble desteğini görmek, Samsung ‘un güncellemeleri daha da ciddiye aldığının büyük bir işareti olarak görünüyor.

Daha Fazla Göster

Alakalı Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close