Teknoloji

Oyuncu Telefonu Kervanına Asus ‘da Katıldı – ROG GAMİNG PHONE –

Son zamanlarda piyasaya sürülen ve oldukça beğenilen oyuncu akıllı telefonlarına bir yenisi daha ekleniyor.

Asus ‘un kendi ROG (Gamers Republic) markası altında çıkarılacak olan oyuncu akıllı telefonu; Razer Phone, Xiaomi Black Shark ve ZTE nubia Red Magic ‘ten sonra piyasaya sürülecek olan dördüncü oyuncu telefonu olacak. Şu anda Asus tarafından yapılan resmi bir açıklama yok ama yayınlanan raporlar bu oyuncu telefonunun kısa bir süre sonra tanıtılacağını belirtiyor.

Görünüşe göre, bu oyuncu telefonları bir süre sonra daha da yaygınlaşacak çünkü şimdiye kadar birçok ünlü PC donanım üreticisi, akıllı telefon dünyasında şanslarını denedi ve başarılı da oldu. Bunun üzerine Asus gibi bir Teknoloji devi akıllı telefon piyasayasına giriş yapmaya hazırlanıyorsa gerçekten de oyuncu telefonları kısa bir süre sonra normal akıllı telefonlardan daha da fazla yaygınlaşabilir.

Asus ‘un piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni oyuncu telefonun özellikleri ile ilgili yayınlanan raporlara bakacak olursak; 8GB RAM kullanacak olan Asus Gaming Phone, Snapdragon 845 işlemcisinden güç alacak. Ayrıca Gaming Phone ‘lar için oldukça önemli olan ekran yenileme hızı ise 144 Hz ‘lik bir ekranla bizlere oldukça güçlü bir oyun deneyimi yaşatacak. Asus ‘un piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni oyuncu telefonunu Haziran ayında kullanıcılar ile buluşturacağına dair iddialar var ancak şu an için herhangi bir açıklama bulunmuyor. Şirketin önümüzdeki günlerde konu ile ilgili açıklama yapmasını bekliyoruz.

Daha Fazla Göster

Alakalı Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close