Sağlık

Migren Ağrılarını Bu Yöntem ile Kolayca Çözün

Migren dünyada milyonlarca kişinin kabusu olmakla birlikte kesin olarakta ortaya neden çıktığı bilinmeyen bir sebepten insanları müzdarip etmektedir.

Peki insanlar migren ağrısıyla başbaşa kaldığında ne yapabilir yada ağrıyı minimum seviyeye nasıl indirebilir buna biraz değinebiliriz.

OnlineFizyoterapi olarak birçok hastamızda gözlemlediğimiz migren hastalarında özellikle boyun bölgesindeki kaslardaki spazmın arttığı ve cervikal bölgedeki ilk 5 kemiğin düzeninin bozulduğu yönünde.

Eğer evde sıcak etkili bir masaj yağınız var ise boyun bölgenize rahatlatıcı sert etkisi olmayan masaj yapabilir o bölgedeki kasları rahatlatabilirsiniz. Masaj yaptıktan sonra ise o bölgedeki kasları çalıştırıp kasların boyun bölgenizdeki hareketleri bloke etmesinin önüne geçebilir, Migrene sebep olan sinir hassasiyetini ortadan kaldırabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

emurayden

Merhaba Ben Önder Karakış, Aslen Antalya' lıyım, Sofya Milli Spor Akademisinde Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyonu bölümünde okuyorum. Ayrıca Teknoloji, Eğitim, Sağlık Ve Android üzerine Özgün makaleler yazıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen ve İletişime geçmek isteyen kişiler Hakkımda Ve İletişim' den ayrıntılı bilgi alabilirler...

Alakalı Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close
Close