İOS Genel

İphone 4S / 5 WiFi Sorunu – Wifi Çalışmıyor – Çözüm Yolları – Ne Yapmalı

İphone sahiplerinin yaşadığı iphone’ dan soğumasına sebep olan sorun ise Wifi problemi. Hevesle milyarlar yatırıp İphone alıyorsunuz. Sonrasında sizden güncelleme yapmanızı istiyor. Güncelleme yapıyorsunuz. Birde bakıyorsunuz. Wifi pasif bir şekilde tamamen kapalı ve hiçbir şekilde açılmıyor. Maalesef bu sorun benimde başıma geldi. Bundan dolayı bu tür bir durumla karşılaşınca tam olarak ne yapmamız lazım bundan bahsetmek istiyorum.

iphone wifi sorunu

İnternette bu konu ile alakalı bir çok çözüm yollarından bahsedilmiş, Ancak bu problemin tam olaran nedeni profesyonel bir elden geçmedikce bilinmiyor. Apple yaptığı açıklamalarda İos versiyonundan kaynaklı bir problem olduğunu söylemiş, Ancak yaptığı açıklamanın üzerinden 1 sene geçmesi ve birçok İos sürümü çıkmasından dolayı bu ihtimal maalesef doğru değil. İphone 4s’ lerde yaptığım araştırmalara göre kronik bir arıza diyebiliriz.

BÖYLE BİR DURUMDA NE YAPMALIYIZ.

(ARKADAŞLAR BÜTÜN ÇÖZÜM YOLLARI DENENMİŞTİR. BUNDAN DOLAYI ÇÖZÜM YOLLARINI RAHATLIKLA DENEYEBİLİRSİNİZ. ŞAHSEN HEPSİNİ DENEDİM. ANCAK TELEFONUN İÇİNDEKİ WİFİ PARÇASI ARIZALI OLDUĞU İÇİN ÇÖZÜM KESİN DEĞİL GEÇİCİDİR.)

ÇÖZÜM YOLLARINDAN BİR TANESİ

APPLE’ IN AÇIKLADIĞI RESMİ YÖNTEM

(ANCAK BU ŞEKİLDE DERDİNE ÇARE OLAN GÖRMEDİM)

  • Telefonumuzun uçak modunun kapalı olduğundan emin oluyoruz.
  • Sonrasında telefonu yeniden başlatıp, Ayarlar, Sıfırla, Ağ ayarlarını sıfırla diyoruz.
  • Zaten telefon otomatik olarak kendiliğinden yeniden başlıyor. Bu şekilde çözüme ulaşan az sayıda arkadaş olsada var.

SOĞUTMA YÖNTEMİ

  • Bu yöntem ile birçok kişi sorununa çözüm bulmuş. Umuyoruz okurlarımızdanda çözüm bulan olmuştur. Ben bu yöntem ile geçici olarak wifi yi çalıştırdım. Ancak birkaç saat sonra eski haline dönüyor.
  • Telefonu kapatıp. Buz dolabınızın en soğuk kısmına 10 dk lığını koyuyoruz. Telefonun nemlenmemesi için bir kap içerisinde yada bez içerisinde koyabilirsiniz. Sonrasında telefonu açıyoruz. Ve Wifi açılıyor.

ISITMA YÖNTEMİ

  • Isıtma yöntemi ile Wifi yi açtım. Ancak Çözüm yine geçici oldu. Telefon birkaç saat sonra tekrar eski haline geldi.
  • Yine telefonumuzu tamamen kapattıktan sonra elimize Fön makinasını alıyoruz. En sıcak halde çalıştırarak kapattığımız iphone’ un arkasını çevirip kameranın yanına yaklaşık 3 dk tutuyoruz. Sonrasında ise telefonumuzda sıcaklık biraz geçtikten sonra açıyoruz.

Arkadaşlar bu yöntemler bazı kişilere kalıcı yöntem sunsada bazı kişilerin İphone’ ları wifi parça bozuk olduğundan dolayı çözüm geçici olacaktır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda;

ÖNCELİKLİ YAPMANIZ GEREKEN:

  • Garantisi var ise garantiye göndermek
  • Garanti yok ise çözüm yollarıda denendi çözüme ulaşılamadı ise Yaşadığınız bölgelerde garantili İphone teknik servis bulup onlara yaptırmak.

YOUTUBE’ DA İSE BU SORUNLA ALAKALI YÜZLERCE VİDEO MEVCUT. ORADANDA YARDIM ALABİLİRSİNİZ.SAYGILAR…

Daha Fazla Göster

emurayden

Merhaba Ben Önder Karakış, Aslen Antalya' lıyım, Sofya Milli Spor Akademisinde Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyonu bölümünde okuyorum. Ayrıca Teknoloji, Eğitim, Sağlık Ve Android üzerine Özgün makaleler yazıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen ve İletişime geçmek isteyen kişiler Hakkımda Ve İletişim' den ayrıntılı bilgi alabilirler...

Alakalı Haberler

15 thoughts on “İphone 4S / 5 WiFi Sorunu – Wifi Çalışmıyor – Çözüm Yolları – Ne Yapmalı”

  1. ben wifi yi baglanıyordum.genelden ag ayarlarını sıfırladım.şimdi baglanamıyorum.katılamadı diyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close