Teknoloji

Huawei Honor 8, 3D Panaroma Modu Gibi Bir Sürü Yeni Özellik Alıyor !!!

Huawei Honor 8 ‘in Android 8.0 Oreo ‘ya güncellenmeyeceği açıklanmasına rağmen, cihaz yeni özellikler ve geliştirmeler almaya devam ediyor. Görünüşe göre Android Oreo güncellemesinin Honor 8 cihazlarına gelmeyeceğini açıklamasının ardından kullanıcılardan gelen tepkiler Huawei ‘nin stratejik değişiklikler yapmasına neden oldu. Huawei Honor 8 ‘in Android Oreo ‘nun yerine alacağı güncelleme henüz açıklanmazken, o tarihe kadar, şimdi ki gelen güncelleme ile cihazın aldığı bazı yenilikler ve özelliklere göz atabiliriz.

En dikkat çekici yeniliklerden biri ise kamera uygulamasına eklenen yeni 3D panorama özelliğidir. Yeni kamera özelliği ile artık dinamik 3 boyutlu görüntüler çekebileceksiniz ve bunları cihazınızda istediğiniz yerde kullanabileceksiniz. (Kilit Ekranı, Duvar Kağıdı vs.) Honor 8 ‘e gelen bir diğer önemli yenilik ise kullanıcıların üç gün içinde ekran kilidi şifresini girmelerini gerektiren yeni bir güvenlik özelliğidir. Bu özellik sayesinde şifrenizi daha kolay hatırlayabileceksiniz.

Bir diğer özellik ise kullanıcıları oldukça sevindirecek gibi görünüyor; Galeri ‘ye eklenen yeni bir geri dönüşüm kutusu özelliği var, böylece silinen fotoğraflar 30 gün süreyle son silinenler gibi bir bölümde muhafaza edilecek 30 günün sonunda ise silinecektir. Eğer bu süre içinde fikrinizi değiştirecek olursanız galeri bölümünde yer alan geri dönüşüm kutusundan fotoğraflarınızı tekrardan galeriye alabilirsiniz.

Honor 8 ‘e gelen bir başka özellik ise ikiz uygulama özelliğidir. Bu özellik; belirli uygulamalar için iki hesaba giriş yapmayı desteklemek üzere optimize edilmiş bir özelliktir. Ayrıca yeni güncellemede, uzun süreli kullanımlar için önemli pil iyileştirmeleri eklenmiş bulunuyor. Ayrıca, en son Google güvenlik güncelleştirmesinin (Ocak)  yeni güncellemeye dahil edildiğinden de söz etmezsek olmaz. Güncelleme şu anda cihazlara gönderildi. Bu yüzden yazılım güncellemesi bölümünü kontrol etmenizde fayda var.

Daha Fazla Göster

Alakalı Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close