Çinli Tabletler

FlyTouch 6 / SuperPad 6 – Android 4.0 İCS Rom Kurulumu – Sürüm Yükseltme

Tablet piyasasının hızla gelişmesi ile Çin malı tabletlerinin hem fiyat, hemde özellik bakımından güzel olması tablet almayı düşünen kişileri Çin malı tabletlere almaya yönlendiriyor. Superpad 6 bir diğer ismi ile FlyTouch 6 da bu tabletlerden bazıları. Bugün sizlere bu tablete sahip olup ancak bu tableti alan kişilerin ortak problemi olan Rom yükleme sorununu anlatmaya çalışacağım.

Arkadaşlar aslında yapacağımız işlem çok basit. Dediklerimi harfi harfine yerine getirdiğinizde sorunsuz bir rom kurulumu yapacaksınız. Sadece yapmamız gereken biraz dikkatli olmak ve adımları teker teker tabletimizi uygulamak.

GELDİK ROM KURULUMUNA

Tabletimize Android 4.0 İCS romumuzu sd karta flaşlama yöntemi ile kuracağız. Bunuda sizlere vereceğim linkten indireceğiniz paket ile yapacaksınız.

 • Öncelikli size vereceğim linkten rom ve yardımcı uygulamaları indiriyoruz. Sonrasında pcmize zipli dosyayı çıkartıyoruz.
 • İşimizin sağlam olması açısından sd kartın içinde ne var ne yok ise silmenizi tavsiye ederim.
 • Ardından indirdiğimiz dosyanın içerisinde Flytouch İCS klasörü göreceksiniz. Oraya giriyoruz. Oradanda SD Pack Tools‘ a giriyoruz.
 • Sonrasında Vortexflash isimli bir uygulama göreceksiniz. Oraya giriyoruz. Ve karşımıza çince yazılar çıkıyor.
 • Karşımıza iki seçenek çıkacak. Bu 1.seçenekten eğer tabletimizin rami 512 mb ise 512 yazan yapılandırma dosyasını seçiyoruz. Eğer tabletin rami 1 gb ise 1 gb yapılandırma dosyasını seçiyoruz.
 • 2. seçenekte ise flashlayacağımız romu seçmemiz gerekiyor. Buda otomatik olarak seçili olacak. Eğer seçili değil ise flaşlayacağımız romun adı vortex.pak bunu seçiyoruz.
 • Dediklerimi uyguladıktan sonra 3.seçenekte 2 şık var. Otomatikmen 1.şık seçili. eğer değilse 1.şıkkı seçiyoruz.
 • Sonrasında Tableti elimize alıp kapatıyoruz. Ardından Tabletten kalemi çıkartıp tabletin alındaki  reset butonuna bastırıyoruz. Ve Pc’ ye usb kablo yardımı ile tableti bilgisayara bağlıyoruz.
 • Usb Kablo ile bağladıktan sonra Tabletin Menü ve Power(açma/kapama) tuşuna aynı anda basıyoruz. PC’ miz tabletimizdeki sd kartı tanıyor.
 • Ve artık Romu tabletimize flaşlayabiliriz. PC’mizde açtığımız Vortexflash uygulamasına gelip sağ alt köşedeki start butonuna basıyoruz. Gelen uyarıya evet diyerek flaşlamayı başlatıyoruz.
 • Sonrasında işlem tamamlanıyor. Ve karşımıza uyarı geliyor. Tamam diyerek geçiyoruz. Ve tabletimizin usb kablosunu çekiyoruz.
 • Usb kablosunu çıkardıktan sonra Tekrardan kalemi alıp tabletimizin altındaki restart butonuna bastırıyoruz.
 • Ve İşlem Tamam. Tabletimizin Power (Açma/Kapama) Tuşuna basarak başlatıyoruz. Ve Tablet açılırken yeşil android göreceksiniz. Rom Kurulumunu Tamamladıktan sonra Tabletiniz, Android 4.0 İce Cream olarak açılacaktır.

DEDİKLERİMİ HARFİ HARFİNE UYGULADIĞINIZDA BİR SIKINTI YAŞAMAYACAKSINIZ. ANCAK HERHANGİ BİR SIKINTI YAŞARSANIZ, İŞLEMLERE EN BAŞTAN BAŞLAYARAK DEVAM EDİN…

ROM VE UYGULAMA DOSYASINI DİREK OLARAK PAYLAŞAMIYORUM. ALTA YORUM ATMANIZ DAHİLİNDE MAİL YOLUYLA SİZLERE ROM VE YARDIMCI UYGULAMALARIN BULUNDUĞU LİNKİ GÖNDERECEĞİM…

ROM KURULUMU YAPAMAYAN ARKADAŞLAR İÇİN BİRDE VİDEO EKLEDİM. YÖNERGELERİ ORADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ…

CİHAZINIZDA OLUŞACAK ARIZALARDAN YÖNETİMİMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

BAHSİ GEÇEN ROM VE UYGULAMALARI AŞAĞIDAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

http://www.2shared.com/file/mrkBBGFg/onderkarakiscom.html

Daha Fazla Göster

emurayden

Merhaba Ben Önder Karakış, Aslen Antalya' lıyım, Sofya Milli Spor Akademisinde Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyonu bölümünde okuyorum. Ayrıca Teknoloji, Eğitim, Sağlık Ve Android üzerine Özgün makaleler yazıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen ve İletişime geçmek isteyen kişiler Hakkımda Ve İletişim' den ayrıntılı bilgi alabilirler...

Alakalı Haberler

27 thoughts on “FlyTouch 6 / SuperPad 6 – Android 4.0 İCS Rom Kurulumu – Sürüm Yükseltme”

 1. slm bende premier ptp 1020 var yeni rom yuklemm lazım acılıp kapanıyor yardıma ihtiyacım var yazılımı yok bi yerde 10 inc

 2. iyi günler abi bn mustafa. benim tabletim açılmıyor android 4.0.3 ıce cream sandwıch için bana rom tavsiye edebilirmisin? saygılarımla..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close