Teknoloji

Efsane Geri Dönüyor – BlackBerry, Key 2 Modelini Resmen Açıkladı –

Bundan yaklaşık on sene önce telefon denilince akla ilk önce gelen markalardan birisi olan BlackBerry, Key 2 isimli akıllı telefonu ile geri dönüyor.

Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada BlackBerry Key 2 kullanıcılara resmen duyuruldu. Hatırladığınız üzere fiziksel klavyesiyle bir zamana damgasını vurmuştu BlackBerry… Görünüşe göre şirket yeniden doğuş sloganı altında yeni akıllı telefonu BlackBerry Key 2 akıllı telefonunu 7 Haziran ‘da kullanıcılarla buluşturacak. Birkaç hafta önce TENAA ‘da görünen akıllı telefon kullanıcıları heyecanlandırmıştı ve hatta cihazın bazı özellikleri bile ortaya çıkmıştı.

Cihazın özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak BlackBerry Key 2; Klavyenin haricinde 4.5 inç. 3:2 ekran oranıyla karşımıza çıkacak. İşlemci olarak ise Snapdragon 660 kullanılacak. Kamera olarak ise 12MP + 8MP ‘lik çift sensörler ile karşımıza çıkacak. Tabii ki akıllı telefon piyasasında şu anda inanılmaz bir rekabet yaşanıyor. Apple, Samsung, Huawei , Xiaomi ve daha ismini sayamadığımız birçok firma her an için yeni telefon çıkarmanın çalışmalarını yapıyorlar. Şunu da kabul etmeliyiz ki; BlackBerry gibi zamanının efsane olan bir markası maalesef eski günlerinde değil. Bu yüzden Key 2 akıllı telefonu ile tekrardan akıllı telefon piyasasına giriş yapacak olan BlackBerry, oldukça çetin geçen bu rekabetin içinde ayakta kalmak zorunda…

Daha Fazla Göster

Alakalı Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close