Gelen Maillerde gördüğüm kadarı ile birçok arkadaşın tabletine rom yükleme sıkıntısı var. Ainol Novo10 Hero Tablet sahibi arkadaşların rom yükleme hakkında sıkıntısı olmaması için rom yükleme rehberi hazırlamak istedim. Ainol Novo10 Hero tablete rom yüklemek aslında çok basit. Dediklerimi harfi harfine yerine getirdiğinizde rom kurulumunun ne kadar basit olduğunu göreceksiniz…

ROM NASIL YÜKLENİR

Öncelikle Romu İndiriyoruz. BURADAN

Rom kurulumuna başlamadan önce tabletiniz eğer açılıyorsa yedek almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Tabletinizi Google Play Store’ dan indireceğiniz Backup uygulamaları ile çok rahat yedek alabilirsiniz.

Tabletimizin POWER + SES KISMA tuşlarına aynı anda basılı tutarak Recovery Dediğimiz Güvenlik menüsünün gelmesini bekliyoruz.

Recovery Menüsü geldikten Sonra tabletimizin Ses kısma ve Açma tuşları ile Wipe And Factory seçeneğiniz Power Tuşu ile seçtikten sonra Yes delete all user data seçeneğini seçip işlemleri tamamlıyoruz.

Ardından Wipe Cache kısmına gelip Yes Wipe Cache yi seçiyoruz.

İşlemleri tamamladıktan sonra Sd kartımıza Kopyaladığımız Rom dosyamız ile kurulum işlemine başlayabiliriz. Recovery Menüsünden İnstall Rom From Sd Card sekmesine gidip choose zip from sdcard seçeneğini seçiyoruz ve SD Kartımızdaki Rom dosyasını gösterdikten sonra Rom Tabletimize Yükleniyor.

Ardından tekrardan Recovery Moduna girip rom dosyasının içinde var ise Compatibility, Google Apps uygulamalarını yüklüyoruz.

Kurulumu tamamladıktan sonra Recovery Modundaki Reboot System Now seçeneğini seçerek yeniden başlatıyoruz. VE TABLETİMİZ KULLANIMA HAZIR.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER